לוגו - מרפאת שיניים בחיפה - מרפאת שיניים בחדרה

המדריך השלם ל"אול און 4" (All On 4)

מבוא:

טכניקת השתלת השיניים אול און 4 (All-On-4) שינתה את תחום רפואת השיניים של השתלים, ומציעה פתרון מקיף למטופלים עם אובדן שיניים נרחב. מדריך מקיף זה נועד להתעמק בכל היבט של השתלות שיניים All-On-4, לחקור את היתרונות, החסרונות, המחקרים האחרונים, השאלות הנפוצות וההמלצות למי ששוקל טיפול זה.       

אול און 4

תנו למומחים שלנו לדאוג לכם. השאירו פרטים ונחזור בהקדם

השתלות שיניים All-On-4: סקירה כללית

הגדרה ומטרה:

טכניקת השתלת השיניים All-On-4 כוללת הנחת ארבעה שתלים דנטליים בלסת לתמיכה בקשת מלאה של שיניים תותבות. גישה זו נועדה לספק שיקום יציב ופונקציונלי למטופלים שאיבדו את רוב השיניים או את כולן.

All-on-4 הוא הליך השתלת שיניים שיכול להחליף את כל השיניים בקשת אחת (עליונה או תחתונה) בגשר קבוע הנתמך בארבעה שתלים. ההליך פותח על ידי ד"ר פאולו מאלו בפורטוגל בתחילת שנות ה-2000.

הליך אול און 4 הוא אופציה טובה עבור אנשים שאיבדו את כל השיניים שלהם בקשת אחת ויש להם איכות עצם ירודה. ההליך הוא גם אופציה טובה עבור אנשים שרוצים להימנע מתקופת זמן ארוכה ללא שיניים בזמן שהשתלים שלהם מתרפאים.

אבולוציה של טכניקת All-On-4:

הקונספט All-On-4 פותח כדי לתת מענה לאתגרים הקשורים לשחזור קשת מלא הנתמך בשתלים מסורתיים, כגון הצורך בהשתלת עצם נרחבת.

אנטומיה של הלסת:

הבנת האנטומיה של הלסת, כולל צפיפות העצם ומבנה, היא חיונית להנחת שתל All-On-4 מוצלחת. הטכניקה מנצלת אזורים של עצם חזקה יותר, וממטבת את יציבות השתל.

היתרונות של השתלות שיניים All-On-4

שיקום פה מלא:

השתלות שיניים All-On-4 מציעות פתרון מקיף למטופלים עם אובדן שיניים נרחב, ומספקים להם מערך שלם של שיניים פונקציונליות ואסתטיות.

אסתטיקה ופונקציונליות מיידית:

המטופלים יכולים לצאת ממרפאת השיניים עם מערכת שיניים מתפקדת במלואה ואסתטית באותו היום של הניתוח.

השתלת עצם ממוזערת:

בניגוד לגישות השתלות המסורתיות, טכניקת All-On-4 מבטלת לעתים קרובות את הצורך בהליכי השתלת עצם מקיפים, ומפחיתה את זמן הטיפול ומורכבותם.

תנו למומחים שלנו לדאוג לכם. השאירו פרטים ונחזור בהקדם

איכות חיים משופרת:

שתלי All-On-4 יכולים לשפר משמעותית את איכות החיים של המטופל על ידי החזרת יכולתו לאכול, לדבר ולחייך בביטחון.

בהליך All-on-4 מניחים שני שתלים באזור הקדמי (הקדמי) של הלסת ושני שתלים ממוקמים באזור האחורי (האחורי) של הלסת. השתלים באזור הקדמי ממוקמים בצורה אנכית, ואילו השתלים באזור האחורי ממוקמים בזווית של 45 מעלות. זה מאפשר הנחת השתלים גם בחולים עם איכות עצם ירודה. כפי הנראה בתמונה:

אול און 4 - לסת תחתונה

חסרונות ושיקולים מדוע לא לבצע אול און 4

הליך כירורגי מורכב:

הליך All-On-4 כולל תהליך כירורגי מורכב הדורש מומחה שתלים מיומן ומנוסה.

סיבוכים פונציאליים:

כמו בכל הליך כירורגי, קיים סיכון לסיבוכים, לרבות זיהום, כשל בשתל ונזק עצבי. בחירת מטופל נכונה וטכניקה קפדנית יכולים למזער סיכונים אלו.

שיקולי עלויות:

העלות של השתלות שיניים All-On-4 עשויה להיות גבוהה מזו של תותבות מסורתיות או פרוצדורות דנטליות אחרות בשל המורכבות הניתוחית והחומרים האיכותיים שבהם נעשה שימוש.

תחזוקה והגיינת הפה:

היגיינת פה נכונה ותחזוקה שוטפת הם חיוניים להצלחתם ארוכת הטווח של שתלי All-On-4. על המטופלים לעקוב אחר הוראות טיפול ספציפיות כדי להבטיח את בריאות התותבות הנתמכות בשתל.

לאחר הנחת השתלים, נותנים להם להחלים לתקופה של ארבעה עד שישה שבועות. לאחר ריפוי השתלים, מלטשים או מבריגים גשר קבוע על השתלים. הגשר עשוי בדרך כלל מחרסינה או זרקוני.

יש לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי את גשר ה- All-on-4 שלך פעמיים ביום, בדיוק כמו שהיית עושה את השיניים הטבעיות שלך. כמו כן, יש לראות את רופא השיניים שלך לבדיקות וניקויים קבועים.

השתלות שיניים הכל על 4 - מחקרים קליניים ושיעורי הצלחה:

מחקרים השוואתיים: All-On-4 לעומת שתלים מסורתיים:

היו כמה מחקרים עדכניים שהראו את הבטיחות והיעילות של אול און 4. במחקר שפורסם בכתב העת Clinical Oral Implants Research, החוקרים עקבו אחר 100 חולים שהיו להם שתלי אול און 4 במשך חמש שנים. המחקר מצא כי השתלים הצליחו ב-98% מהמטופלים.

מחקר אחר, שפורסם בכתב העת Dental Implantology, עקב אחר 75 מטופלים שעברו שתלי All-on-4 במשך שלוש שנים. המחקר מצא שהשתלים הצליחו ב-95% מהמטופלים.

מחקרים אלו מצביעים על כך ש-All-on-4 הוא הליך בטוח ויעיל להחלפת כל השיניים בקשת אחת. עם זאת, חשוב לציין שמחקרים אלו נערכו על קבוצות קטנות של חולים, ויש צורך במחקר נוסף כדי לאשר את הבטיחות והיעילות לטווח ארוך של All-on-4.

מחקרים רבים השוו את התוצאות של השתלות שיניים All-On-4 עם שיקום קשת מלא נתמך בשתלים מסורתיים, והדגישו את היתרונות של טכניקת All-On-4 במונחים של זמן טיפול ושביעות רצון המטופל.

שיעורי הצלחה לטווח ארוך:

מחקרים ארוכי טווח הוכיחו שיעורי הצלחה נוחים עבור השתלות שיניים All-On-4, כאשר שיעורי ההישרדות המדווחים עולים על 90% לאורך תקופה של 10 שנים.

שביעות רצון המטופל ואיכות חיים:

מחקרים מראים באופן עקבי רמות גבוהות של שביעות רצון של המטופל עם שתלי All-On-4, עם שיפורים בתפקוד הלעיסה, בדיבור וברווחה הכללית.

All-on-4 יכול להחזיק מעמד שנים רבות, אבל חשוב לטפל בו היטב. אם אתה מטפל ב-All-on-4 שלך, הוא אמור להחזיק מעמד לכל החיים.

התקדמות בחומרי השתלים ובטכניקות:

ההתקדמות האחרונה בחומרי השתלים ובטכניקות הניתוח שיפרו עוד יותר את יכולת הניבוי וההצלחה של הליכי השתלת שיניים All-On-4.

All On 4

תנו למומחים שלנו לדאוג לכם. השאירו פרטים ונחזור בהקדם

השתלות שיניים ביום אחד בחיפה

שיטת ה 4 -All-on של רופא השיניים פאלו מאלו Paulo Malo מליסבון הפכה להיות נפוצה בעשורים האחרונים בעקבות פרסומים בארץ ובחו"ל.

שיקום הלסת מחוסרת השיניים באמצעות השתלת שתלים בזוויות קיצוניות בשיטת ה 4 -All-on מאפשרת ביצוע כל השלבים בפגישה אחת: החדרת השתלים הדנטליים ובניית השיניים מידית, באופן שהמטופל יוצא מהמרפאה עם שיניים על גבי שתלים שבוצעו.

בכנס הבינלאומי אשר נערך בת"א בשנת 2008 בנושא " מגמות חדשות בתחום השתלות השיניים " הציג ד"ר גיל יהודה גישה חדשנית, כחלופה לשיטת ה ה 4 -All-on , פרי פיתוח משותף של ד"ר גיל יהודה ומהנדסי חברת השתלים העולמית הגדולה A.B-Dental . גישה חדשנית זו , בדומה לשיטת ה 4 -All-on , מאפשרת במקרים של חסר עצם קיצוני ביצוע השתלות ושיקום הלסת העליונה /התחתונה ללא כל צורך בהשתלת עצם מקדימה תוך קבלת השיניים מידית בתום הפעולה.

גישה חדשנית זו ייחודה בכך שאינה מחייבת השתלת עצם , מקצרת את משכו של הטיפול, מאפשרת לשקם לסת שלמה מחוסרת שיניים החל משלב החדרת השתלים וכלה בקבלת השיניים הזמניות תוך כ – 3 שעות כמו גם מוזילה את מחיר הטיפול באופן משמעותי.

שאלות נפוצות:

מיהו המועמד האידיאלי להשתלות All-On-4?

השתלת שיניים All-On-4 מתאימה למטופלים עם אובדן שיניים נרחב או לחסרי שיניים (חסרות כל השיניים). התייעצות עם מומחה שתלים מוסמך חיונית כדי לקבוע מועמדות.

כמה זמן נמשך הליך All-On-4?

משך הליך All-On-4 משתנה בהתאם למקרים בודדים, אך לעתים קרובות ניתן להשלים אותו ביום אחד.

מהו אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים All-On-4?

השתלות שיניים All-On-4 הראו אחוזי הצלחה גבוהים, כאשר מחקרים מדווחים על שיעורי הישרדות שנעים בין 90-97% לאורך תקופות מעקב שונות.

האם הליך All-On-4 כואב?

הליך All-On-4 מבוצע בדרך כלל בהרדמה מקומית, מה שמבטיח נוחות למטופל. אי הנוחות לאחר הניתוח היא נורמלית וניתנת לטיפול באמצעות תרופות כאב שנקבעו.

כמה זמן תקופת ההחלמה?

מטופלים עשויים לחוות נפיחות ואי נוחות מיד לאחר ההליך. תקופת ההחלמה הראשונית נמשכת בדרך כלל מספר שבועות, ובמהלכן על המטופלים לעקוב אחר הוראות הטיפול לאחר הניתוח.

כיצד עלי לטפל בשתלי ה-All-On-4 שלי לאחר ההליך?

שמירה על היגיינת פה טובה היא חיונית להצלחת שתלי All-On-4. על המטופלים לעקוב אחר הנחיות טיפול ספציפיות שסופקו על ידי מומחה השתלים שלהם, כולל צחצוח נכון, שימוש בחוט דנטלי ובדיקות שיניים קבועות.

המלצות למטופלים שלנו

התייעצות מקדימה עם רופא שיניים בעל תואר מומחה

מטופלים השוקלים השתלות זיגומטיות צריכים לפנות להתייעצות עם רופא שיניים בעל תואר מומחה שיש לו ניסיון בביצוע הליכים אלו. הערכה מקיפה תעזור לקבוע את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר.

הערכה ותכנון טיפול מקיף

הערכה יסודית, לרבות הדמיה רדיוגרפית והתרשמות דנטלית, חיונית לתכנון טיפול מדויק. זה מבטיח מיקום שתל אופטימלי ועיצוב תותבות.

הבנת ההליך

עליכם להבין באופן ברור את הסיכונים , היתרונות והחסרונות הקשורים להליך. דיון מפורט עם המושתל יעזור לטפל בכל חששות ולספק ציפיות ריאליות.

שיקולים פיננסיים וכיסוי ביטוחי

עליכם לברר עלות הטיפול ולבחון אפשרויות מימון זמינות. כמו כן, מומלץ להתייעץ עם ספקי ביטוח כדי להבין את הכיסוי להליך זה.

נוהלי היגיינת הפה לאחר טיפול

שמירה על היגיינת פה טובה היא חיונית להצלחה ארוכת טווח של הטיפול. עליכם לעקוב אחר ההנחיות הספציפיות שנספק לכם אחרי ההליך לרבות צחצוח רגיל, שימוש בחוט דנטלי וניקוי שיניים מקצועי.

לסיכום:

השתלות שיניים All-On-4 חוללו מהפכה בטיפול באובדן שיניים נרחב, ומעניקות למטופלים מענה מקיף ויעיל לשיקום החיוך, התפקוד ואיכות חייהם. בעוד שההליך מציג יתרונות ושיקולים כאחד, הוא מציע אפשרות טרנספורמטיבית עבור אלה המחפשים שיקום שיניים לאורך זמן ואסתטי. על ידי שיתוף פעולה עם רופא מומחה בעל תואר מומחה ברפואת שיניים והקפדה על הוראות טיפול נאותות, המטופלים יכולים ליהנות מהיתרונות של השתלות שיניים All-On-4 במשך שנים רבות.

אם אתם שוקלים לבצע הליך אול און 4, אני (ד"ר גיל) ממליץ לכם לעשות את זה אצלנו, אנו מנוסים בביצוע ההליך. אתם מוזמנים לייעוץ ראשוני ללא עלות, להתרשמות מהמרפאה והתוצאות מניסיונות קודמים.

תנו למומחים שלנו לדאוג לכם. השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תכן עניינים

גלילה לראש העמוד