השתלות בהדמיית מחשב

השתלות " ללא ניתוח " מונחות מחשב

בעשורים האחרונים  ההשתלות הדנטליות הפכו לאמצעי טיפול פופולרי בארץ ובעולם בזכות פשטותם ואחוזי הצלחתם  הגבוהים, אם זאת חובה לזכור כי מדובר בהליך כירורגי המתבצע בגופנו בסמיכות למבנים אנטומיים חשובים כדוגמת כלי דם ועצבים .  לצורך הקטנת הסיכונים הכרוכים בביצוע הליך כירורגי זה נהוג להשתמש בצילומי רנטגן אבחנתיים כגון צילום הפנורמי , צילומים תלת ממדיים כדוגמת הסיטי הדנטלי ולאחרונה גם באמצעות השתלה מונחת מחשב .

השתלה מונחת מחשב ,המיושמת במרפאתי (במקרים המתאימים) , מאפשרת תכנון מדויק וביצוע ההשתלה תוך שימוש בטכניקות חדשניות של הדמיית מחשב .  יתרונותיה העיקריים של שיטה זו הינם: הפיכת הליך ההשתלה לפעולה זעיר פולשנית , מדויקת ופשוטה. אם בעבר נאלץ המנתח לפתוח את החניכיים לצורך ביצוע ההשתלה , פעולה אשר הייתה מלווה בשטפי דם ונפיחות, הרי שבשיטה זו ניתן להימנע מפתיחת החניכיים בעת ביצוע ההשתלה.  

חרף כל היתרונות של הטכניקות החדשות  יש לזכור כי הליך ההשתלה נשאר ויישאר פעולה כירורגית לכל עניין ודבר, אם כי שיטה זו יכולה לשמש כלי עזר משמעותי  למאות אלפי רופאי השיניים בארץ ובעולם החסרים את היכולת, הניסיון והידע לתכנן ולבצע השתלת שיניים.

סרטון הסבר:

https://www.youtube.com/watch?v=ODkd9oi8Doo#t=133