טיפול משמר / הלבנת שיניים

הלבנת שיניים לחיוך מושלם

מטופלים רבים מבקשים להלבין את צבע שיניהם כדי להראות ולהרגיש טוב יותר בחיוך , אולם קודם לבחירת שיטת הטיפול יש להבין את עקרונות הלבנת השיניים :

הטיפול אותו אנו נוהגים לכנות בשם "הלבנת שיניים" הינו למעשה  "הבהרת צבע השיניים"  וגם אז דרגת ההבהרה תלויה רבות בנקודה בה החל התהליך קרי; בצבע הראשוני של השן .

תהליך ההבהרה נעשה תוך שימוש בחומרים מחמצנים אשר פועלים על שכבת השן החיצונית ואינם פוגעים בבריאותם של השניים מאם כי תיתכן רגישות קלה לאחר הטיפול .

התכשירים להלבנת שיניים מבוססים על פעילותם של חומרים מחמצנים כגון מי חמצן וקרבומיד פראוקסיד כאשר ההבדל בין שיטות ההלבנה השונות הינו בעיקר בריכוזם של החומרים המחמצנים; ככל שהריכוז גבוה יותר התוצאה המתקבלת טובה יותר.

ההלבנה מוגדרת כ"טיפול רפואי "תוך שימוש ב"תרופה" למעט כאשר מדובר בחומרים בעלי ריכוז נמוך כמו אלו הנמכרים בבתי המסחר וללא מרשם רופא. הואיל וכך תהליך ההלבנה חייב להיעשות תחת פיקוח רפואי לפני, במהלך ולאחר הטיפול, לצורך מניעת סיבוכים ובעיות.

הצלחת ההלבנה לא ניתנת לחיזוי מלא טרם תחילתה ומשתנה מאדם לאדם בתלות במספר גורמים כדוגמת: ניקוטין, קפאין, גיל, חבלות, טיפולי שורש ובלאי של סתימות.

הואיל ופעילות החומרים המחמצנים הינה שטחית משך ההשפעה הינו זמני ואינו "לכל החיים " ידרשו טיפולים חוזרים לצורך שימור דרגת הצבע המבוקש .  

 

השיטות המקובלות

* הלבנה במרפאה באמצעות מכשיר הלבנה וחומרים מחמצנים בריכוז של  28%-35% .

* "שיטת הסד" להלבנה ביתית-  ריכוז החומר כ- 16%- 28% ;1 שעה כל יום למשך 2 - 3 שבועות.

* הלבנה עצמית -  ג´ל מריחה ומדבקות הלבנה ומדבקות - הלבנה בריכוז נמוך ביותר!!