ניתוחי חניכיים

טיפול במחלות חניכיים

במרפאתנו ניתן לקבל את מכלול  טיפולי החניכיים בשיטות המתקדמות ביותר.

מחלת חניכיים מהי ?

מחלת החניכיים הינה אחת המחלות השכיחות ביותר בחלל הפה ממנה סובלים מרבית בני האדם במהלך חייהם הבוגרים גורם המחלה הישיר הינם החיידקים המצויים בחלל הפה של כל אחד מאתנו ואשר להם תפקיד חשוב בהגנה על מערכות הגוף . בניגוד לכאבי השיניים , בעיות החניכיים בדרך כלל אינן גורמות לכאב כך שניתן לכנותם בשם ה "האויב השקט" , כל אחד מאתנו עלול להגיע למצב של מחלת חניכיים מתקדמת ללא כל כאב או סבל מקדים  !

הגורם הישיר  למחלות החניכיים, כאמור, הוא רובד החיידקים הקיים ומצטבר בקביעות על פני השיניים אם כי גורמים נוספים יתרמו להופעת המחלה או להחמרתה כגון : עישון , סכרת , מבנה אנטומי של הלסתות והמשנן , גורמים תורשתיים וכו' . רובד החיידקים במידה ולא יוסר על ידי ציחצוח יומיומי יהפוך למשקע מחוספס הנקרא אבנית השן.  החיידקים המצטברים מפרישים רעלים הגורמים להיווצרות דלקת, דלקת החניכיים תתפשט עם הזמן ותעבור לרקמת העצם התומכת בשן , תהליך הגורם בסופו של דבר להתרופפות השיניים.

כיצד לאבחן בפשטות וקלות באת מחלת החניכיים : 

אם הופיעו אצלך, אפילו מידי פעם אחד או יותר מהסימנים הבאים סימן שיש לך דלקת חניכיים!

רגישות בחניכיים.
נפיחות קלה.
צבע אדמומי של החניכיים.
ריח לא נעים מהפה.
דימום קל בזמן צחצוח השיניים.

מניעה וטיפול של מחלת החניכיים :

הואיל וחלק מהגורמים התורמים למחלת החניכיים אינם בשליטתנו כל שניתן לעשות הוא להקפיד ביתר על אותם גורמים עליהם אנו כן יכולים להשפיע  ; שמירה על היגיינת פה נכונה וטיפול מוקדם בעת הצורך, יבטיחו שיניים בריאות וחניכיים בריאים. 

למניעה מומלץ להקפיד על :

צחצוח וניקוי קפדני של השיניים בוקר וערב .
ביקורים קבועים לפחות פעמיים בשנה אצל השיננית, אשר תסלק את רובד האבנית ותיתן הנחייה מדויקת ואישית ל "עבודת הבית". 
מומלץ לבקר אצל רופא השיניים והשיננית  פעמיים בשנה גם אם אין בעיות מיוחדות.
במידת הצורך פניה לרופא מומחה בתחום מחלות החניכיים כדוגמת: מומחה לחניכיים, מומחה לכירורגית פה ולסתות, מומחה לרפואת הפה או מומחה לשיקום.  

ניתוחי חניכיים | דוקטור יהודה גיל
ניתוחי חניכיים

ניתוחי חניכיים | דוקטור יהודה גיל